Který singl k novému albu One More Light se Vám líbí nejvíce?

Heavy (23 %)
Good Goodbye (33 %)
Battle Symphony (44 %)
Celkem 1178 hlasů

Castle of Glass

Rok: Říjen 2012
Album: Living Things
Režie: Joe Hahn?

Malý fanda Linkin Park kráčí (ve zpomalovačce) ke dveřím otevřít neznámému cizinci. Vidíme, že jde o vojáka, který malému fandovi přišel sdělit smutnou zprávu... jeho otec byl zabit v boji. Příběh ukazující informování dětí o smrti členů jejich rodin je prostříháván záběry na členy Linkin Park, kteří hrají v bouři a kolem nich víří částečky skla. Scénář k videoklipu s jasným poselstvím, že ve válce (nepřekvapivě) umírají vojáci napsali samotní členové jednotek Tier 1, během jejich turnusu v zámoří a jejichž osudy sleduje i hra Medal of Honor: Warfighter společnosti EA.


Lost In The Echo

Rok: Srpen 2012
Album: Living Things
Režie: Jason Nickel

Do typického energického songu Linkin Park je narvaná statická nuda, která má výbornou myšlenku, ale pokulhává v provedení. Opět jsme v rozpadlé budoucnosti, kde sledujeme chlápka s kufříkem plným fotek. Zde začíná interaktivnost, která měla být i hlavní devizou videoklipu. Při spouštění videa na stránce lostintheecho.com se divák musí přihlásit přes sociální síť Facebook. Fotky jeho přátel jsou pak nahrány do prázdných míst rámečcích fotografií. Každý tak vidí ve videoklipu své přátele. Příběh pokračuje dál, když chlapík fotky rozdá lidem okolo, ti se přemístí do různých lokací v polorozpadlém sídlišti a začnou hypnotizovaně zírat na fotky. Pak začnou ječet a rozpadnou se v prach. Chlápek zavírá kufr a odchazí. Nikdo z členů kapely se ve videoklipu neobjeví. Konec.


Powerless

Rok: Červen 2012
Album: Living Things
Režie: Timur Bekmambetov

History prefers legends... Videoklip k propagační kampani snímku Abraham Lincoln: Lovec upírů umně skládá záběry z filmu s prostřihy na Linkin Park, kteří klasicky hrají na pódiu před publikem. Děj sleduje Abeův život, upírské masakry, kde hraje prim dřevorubecká sekyra i presidentské proslovy. Pro zajímavost, text písně je psán krví na papír v průběhu celého videa.


Burn It Down

Rok: Květen 2012
Album: Living Things
Režie: Joe Hahn

Linkin Park nejspíš hrají na víčku hořáku ve sporáku FAGOR 4CF-56MS X. Víření modrých plamenů (ten vzniká při smísení kyseliny borité chloridu měďného a lithiumchloridu) z počátku později vystřídá definitivní hoření kapely. Hahnův styl se snaží vrátit ke starým stylům videí. Příběh tu není žádný a kromě vizuálních parádiček klip nijak moc nevybočuje z řady.


Iridescent

Rok: Červen 2011
Album: A Thousand Suns
Režie: Joe Hahn

Hahn nastavil druhým klipem alba A Thousand Suns určitý styl, kterého se nechce vzdát, ale narozdíl od posledního klipu se tady rozhodl, že posune limity ještě o kus dál. Video umně proplétá fantaskní záběry kapely v černobílém vesmíru s robotickými hrdiny Transformers 3: Dark of the Moon (největší prostor dostal Bumblebee) a sází jeden podivnější záběr než druhý. Mléčné oči, elektrizující hadi, nebo stylyzovaná poslední večeře Linkin Park. Opravdu zajímavé. A je ve 3D!


Burning In the Skies

Rok: Únor 2011
Album: A Thousand Suns
Režie: Joe Hahn

Linkin Park se pokusili spojít starý přístup s novým stylem a nepovedlo se jim to. Nudná koláž jejímž tématem jsou mezilidské vstahy není dokonce ani proskládána záběry na kapelu (pár prostřihů se objeví až v závěru) a vidíme tak rodiče na gauči, turnaj v ping pongu, ženskou na záchodě, holku co si dělá domácí úkoly, číňana co večeří. V druhé polovině se klip lomí a struktura se narušuje výbuchem, který je spíš vtipný než děsivý a konečně je vidět pár záběrů na hopsající kapelu. Nechutně amatérský přístup. Hahn selhává, jde o jeho nejhorší klip.


Waiting For The End

Rok: Říjen 2010
Album: A Thousand Suns
Režie: Joe Hahn

Digitální vizuální onanie. Slunečná melodie mizí v prázdnotě vesmíru, když je vše ponořeno v temnotě, ze které vystupují, kromě zdigitalizovaných, kyberprostorových Linkin Park, vycpaná zvířata, svalovina, kostra a podivné obrazce kombinované s uměleckými výtvory co prostupují celým albem. Režisér Joe Hahn o své práci řekl: "V klipu jde o experiment ve vytvoření našich digitálních já ve vizuální paletě a v duši alba A Thousand Suns. Pokud jste si povšimli vizuálů, které prochází naším albem, tohle je další zastávka na cestě. Chtěl jsem nás posunout tak dalece po digitální cestě až by z toho byla cítit spiritualita. Stali jsme se duchy ve stroji. Někteří by mohli říct, že skrze technologie ztrácíme to čím jsme. Naše životy žijeme v digitálním hluku dneška, středobod naší lidskosti tedy můžeme najít obklopeni chaosem. Tohle jsem se tu pokusil vyobrazit."


The Catalyst

Rok: Srpen 2010
Album: A Thousand Suns
Režie: Joe Hahn

Kapela tentokrát hraje v nějáké zadýmené pustině, která naznačuje, že to se světem nedopadlo moc optimisticky. Vidíme prostřihy na Mikea v kapuci, jak sedí v autě a Chestera kterak se topí v tekutině, která by podle nasvícení mohla být v podstatě čímkoliv. Pamětníky jistě potěší chlapíci v plynových maskách, kteří pobíhají troskami. V závěru videa po sobě členové Linkin Park bez jakéhokoliv důvodu hází hroudy barvy. Režisér Joe Hahn o videoklipu řekl: "Myslel jsem na konec světa. Jak by to vypadalo, kdyby mohl někdo stisknout tlačítko a rozhodnout tak o našem osudu? Jaké by to bylo, kdybychom tuto naši cestu přijali ve chvíli naprosté destrukce? Jak bychom oslavili naše poslední momenty v životě?"


Not Alone

Rok: Únor 2010
Album: Download to Donate to Haiti
Režie: Bill Boyd

Video pro DOWNLOAD TO DONATE HAITI je klasickou ukázkou klipu ke katastrofě. Umělecké černobílé ladění navodí tu správnou atmosféru a záběry z nahrávacího studia jsou dopravázeny pohledy na trosky města, záchranáře a pohmožděné tvářičky malých černoušků. Citlivějším povahám možná ukápne slzička.


New Divide

Rok: Červen 2009
Album: Transformers: Revenge of the Fallen
Režie: Joe Hahn

Vizuální kabátek je u New Divide hodně neobvyklý a kříží se v něm fraktály z winampu se skutečným záznamem členů kapely. Do videa se promítají i záběry z filmu Transformers: Revenge of the Fallen, který skladba propaguje. Linkin Park tentokrát hrají v jeskyni, která by se asi nejlépe dala nazvat pohřebištěm Primeů (viz. robotický pařát). Žádný příběh, kromě těch kusů z Transformers, zde nenajdete. Existuje i režisérská verze videa, ze které jsou scény z filmu nahrazeny záběry na kapelu.


Leave Out All The Rest

Rok: Červen 2008
Album: Minutes To Midnight
Režie: Joe Hahn

Na první pohled je vidět, že chlapci nakoukávali film Sunshine a vůbec jsou velcí fandové sci-fi (všimli jste si doufám spacích kójí, jež jako by z oka vypadli těm z lodi Nostromo, kterou jistě všichni znáte z prvního Vetřelce), protože takhle "interiérově" vypiplané video jsme u nich snad ještě neviděli. Děj je prostý. Linkin Park jsou posádkou lodi, která pluje vesmírem (nejspíš) ke slunci. Hrajou šachy, sedí u stolu a žvaní nebo poletují jen tak po prostoru. Dojde ke havárii, nastává zmatek, ale vše je zdá se uvedeno zpět dopořádku a všichni členové kapely se scházejí ve velké místnosti, kde společně pozorují slunce.


We Made It

Rok: Duben 2008
Album: Busta Rhymes: Blessed
Režie: Chris Robinson

Skladba i videoklip k patří Bustu Rhymesovi, Linkin Park jsou jen hostující kapela podobně jako to bylo u singlu It's Goin' Down od X-ecutioners. Video je složeno z prostřihů mezi halou, kde Busta, Chester a Mike vystupují a záběry ulic s pochodujícími partami lidí (pozorní diváci jistě mezi jinými zahlédli i členy kapely Styles Of Beyond). Skupiny se spojí do jedné velké masy a sledují kopec, který se před nimi tyčí. Pak se jej všichni snaží vyběhnout. Oblohu křižují blesky, začíná pršet. Busta stojí na vrcholu, popohání je a snaží se všem pomoct.Given Up

Rok: Březen 2008
Album: Minutes To Midnight
Režie: Linkin Park & Mark Fiore

Video je sestřihem živých vystoupení v Manchesterské MEN Aréně a Londýnské O2 Aréně z 27, 28 a 29 ledna roku 2008. Koncerty proběhly jako součást zimního evropského turné a Chester Bennington při nich divákům prozradil, že natočené záběry budou použity do příštího videoklipu kapely. K tomu proč je video takové jaké je Mike Shinoda řekl, že všichni čelenové kapely sdíleli nápad, že syrová punk rocková skladba by měla mít syrové video. Rozhodli se proto nenajímat žádného režiséra a jít na to jinak. Dali pár návrhů kameramanovi Marku Fioremu a společně dohromady vytvořili video podobné různým fanouškovským klipům na YouTube.Shadow Of The Day

Rok: Říjen 2007
Album: Minutes To Midnight
Režie: Joe Hahn

Chester Bennington je jediným členem kapely, který v klipu vystupuje. Chester se ráno vzbudí (všiměte si detailu na budík ukazující 11:55 což nám prozrazuje, že si přispí stejně rád jako já), posnídá (stejně tak já), oholí (ano i tento zvyk máme společný), pustí si zprávy (já obvykle zapínám rádio, televize nabízí příliš depresivní obrázky), zamyšleně na ně hledí, obleče se a jde ven, kde bylo zjevně vyhlášeno stanné právo. Policie a armáda bojuje s recidivisty v ulicích města. Jo a Chester samozřejmě zpívá. Jde po ulici, kde se to řeže hlava nehlava a on si zpívá. Hudba je doprovázena libými zvuky výbuchů a slastného štěkání samopalů. Hahn roste s každým dalším videem.Bleed It Out

Rok: Srpen 2007
Album: Minutes To Midnight
Režie: Joe Hahn

Vítejte v Klubu rváčů. To by se asi dalo říct k celkovému ději videa druhého singlu alba Minutes To Midnight. Hahn v tomhle klipu skloubil dva zajímavé prvky. Za prvé. Jedná se o jeden jediný nepřerušovaný záběr velké rvačky. Za druhé. Všechno až na výstup kapely jede pozpátku. Místy se zdá, že i samotní Linkin Park jako by byli poloprůsvitní nebo pomalejší než jejich okolí. Rozhodně zajímavý klip. Divný, ale zajímavý.What I've Done

Rok: Duben 2007
Album: Minutes To Midnight
Režie: Joe Hahn

Video zaznamenává věci, které jsme jako lidstvo udělali světu. Kapela hraje uprostřed kalifornské pustiny a mezi záběry na členy Linkin Park jsou vsunuty střihy, na nehezkou historii naší země. Vidíme havárie ropných tankerů a ekologické problémy modré planety, války, nejznámější světové diktátory, dokonce i záběry z teroristického útoku z 11. září 2001, kdy v jenom záběru vidíme ještě stojící budovy Světového obchodního centra a o okamžik později už jen k zemi se řítící sutiny. Na několika místech můžeme zahlédnout i prostřihy na vnitřek hodinového stroje, který je bezpochyby odkazem na "hodiny zkázy". Hahnův mistrovský kousek.Numb/Encore

Rok: Září 2004
Album: Collision Course
Režie: Kimo Proudfoot

První a taky jediné video z desky Collision Course, kde Linkin Park své síly spojili s raperem 'Jay-Z' Carterem. Jedná se v zásadě o záznam z jejich prvního společného vystoupení v The Roxy Theatre v New Yorku z 18. července 2004, který je prokládán nejrůznějšími částmi nahrávání alba a vzpomínkami na vzájemnou spolupráci. Za Numb/Encore získali i cenu Grammy v kategorii o nejlepší rap/zpěv kolaboraci.Breaking The Habit

Rok: Duben 2004
Album: Meteora
Režie: Joe Hahn & Kazuto Nakazawa

Videoklip k Breaking the Habit vznikl za pomocí japonské anime (podobný styl byl použit i v Animatrixu, v části Dětský příběh a animovaném segmentu prvního dílu Kill Billu), kdy byl výstup kapely překreslen rámeček po rámečku. Samotné video pak bylo vytvořeno v anime studiu GONZO. Hlavním příběhem je odtržení lidí od světa, jejich problémy a podobně. Například žena přistihne svého manžela při nevěře. Do toho všeho sledujeme duši mrtvého Chestera, která nás těmi příběhy provází. Zhruba v půli videa se vše začne odvíjet pozpátku. Beninngtonova duše vlétne zpět do mrtvého těla ten pak padá zpět na mrakodrap, kde je i zbytek kapely.From The Inside

Rok: Listopad 2003
Album: Meteora
Režie: Joe Hahn

Video začiná vzpourou, někde před pražskou Loretou. Chester s Mikem prochází vzbouřeným davem a všichni do nich strkají a žduchají. Mezitím malý, asi osmiletý chlapec vychází z domova do ulic a také prochází mezi lidmi, má strach. Kapela hraje uprostřed vzbouřeného davu a chlapec se k nim pomalu dostává, bojí se a proto zakřičí. Všechny lidi, kromě kapely to srazí k zemi, domy se začnou bortit a země se třese. Video končí tím, že chlapec přestane řvát a začne se usmívat. Joe Hahn řekl, že video v zásadě zobrazuje něčí moc.Numb

Rok: Září 2003
Album: Meteora
Režie: Joe Hahn

Záběry k tomuto videoklipu se natáčely koncem června v Praze, ještě předtím než Chester Bennington onemocněn a kapela byla nucena zrušit své evropské turné. Chester scény pro video natáčel v gotickém First Congregational Church v Los Angeles po tom, co byl propuštěn z nemocnice a co mu to jeho zdravotní stav jen dovoloval . Během sobotní show Summer Sanitarium v Torontu začal Mike mluvit o novém singlu. Řekl, že chodí na message boards LP.com a LPU.com a čte tuny dotazů od fanoušků týkající se výběru třetího singlu z Meteory. ,,Někdy Linkin Park nedostanou na výběr při volbě dalšího singlu. 'Numb' byl vybrán nahrávací společností." Dále pokračoval, že Warner Music vybrala "Numb" jako další singl proto, že ohromující počet lidí na message boards žádalo o to, aby byl právě on dalším singlem. Nakonec řekl, že fanoušci třetí singl prakticky dostali vybrat.Faint

Rok: Květen 2003
Album: Meteora
Režie: Mark Romanek

Toto video je pro kapelu dost odlišné. Obsahuje její vystoupení na jevišti před asi tak 600 fanoušky, kterých se ale zdá být víc jak tisíc. Osvětlení je tmavé, jen osvětlené žárovkami pohybujících se po délkách stěn, což dává videu hnědé zabarvení. Ještě odlišnější je pro kapelu to, že video je natáčeno od jejich zad, takže tváře Linkin Park narozdíl v jiných videjích jen stěží rozeznáte, krom toho, když se otočí na stranu nebo když jsou bráni kamerou seshora. Chester není ukázán až do mírné části bridge, jak kráčí směrem od diváků a doslova ječí. Zbytek kapely není viděn až do posledního refrénu, v kterém na ně vyšlehnou světla a Linkin Park se objeví, jak vystupují před starou strženou zdí, která vypadá jako by byla doslova vytržena z budovy.Somewhere I Belong

Rok: Březen 2003
Album: Meteora
Režie: Joe Hahn

První videoklip z jejich druhého studiového alba Meteora, byl sázkou na jistotu, kdy po precizním doladění skladby přišel i v zásadě precizní, ale také zárveň klasický klip. Somewhere I Belong je totiž v mnoha ohledech stejný jako jejich předchozí, a asi nejznámější video ke skladbě In The End. Tentokráte však videoklip ukazuje Chestera, který se propadá do svého snu, nebo přestněji do postele. Chester se tak ocitá se zbytkem kapely uvnitř své postele. Mike je zase uprostřed místnosti plné zakuklenců, v kápích. Postel začne hořet a kolem skupiny prochází (migrují) roztoči, blechy a další různí paraziti, kteří nám požírají v noci zbytečky kůže. Video skončí tím, že se postel sama od sebe uhasí a Bennington spí dál.Pts.Of.Athrty

Rok: Červen 2002
Album: Reanimation
Režie: Nathan Cox & Joe Hahn

Video bylo jako první vůbec, kompletně natočené CGI animační technologií, která byla použita ve i filmu Final Fantasy: The Spirits Within. V klipu jde o souboj dvou futuristických ras na neznámé ledové planetě. Členové skupiny (jejch hlavy) jsou pak připojeny do bojových robotů jedé z válčících ras a bojují po jejich boku. Na konci příběhu, kdy už strana "těch špatných" vyhrává se z napadeného města vysunou obrovská chapadla a "záporáky" zničí. Poslední záběr se pak věnuje zachráněnému městu.It's Goin' Down

Rok: Leden 2002
Album: X-ecutioners: Built From Scratch
Režie: Joe Hahn

Song i videoklip jsou od skupiny X-ecutioners a ne od Linkin Park. Ve videu hostuje Mike Shinoda, Joe Hahn, Rob Bourdon, Phoenix Farrell a kytarista skupiny Static-X, Wayne Static. Chester Bennington a Brad Delson jsou sice v klipu taky, ale jenom chodí a hýbou se v pozadí, mezi ostatními lidmi. Klip je pojatý jako komornější koncert, okořeněný o pár triků, blurrů, poklepávání do kamery apod. Joe Hahn a X-meni předvádí se samply jeden z jejich nejlepších výkonů vůbec.
Points Of Authority

Rok: 2001
Album: Hybrid Theory
Režie: Nathan Cox

Sestřih koncertů doplněný o záběry z DVD Frat Party At The Pankake Festival. Video mělo být pouze bonusovou součástí DVD, ale vysílala ho i MTV a Points Of Authority se dostalo do celého, širého světa. V klipu vidíme členy Linkin Park hrát, bavit se, dělat kraviny. skládat hudbu apod.In The End

Rok: Červenec 2001
Album: Hybrid Theory
Režie: Nathan Cox & Joe Hahn

Jde nejspíš nejznámější a zároveň nejúspěšnější video kapely. Částečně hrané a částečně CGI animované video se odehrává v poušti a na kamené soše, která stojí uprostřed té pustiny. Mike rapuje dole pod sochou, nad ním létá velryba a kolem něj začínají růst květiny a tráva. Chester Bennington zatím zpívá své části na vrcholku obrovské sochy. Během druhé části songu se nad pouší strhne bouře, vše se začíná probouzet, chrliče a sochy se začnou pohybovat, puklinami vylétávají netopýři. Na konci klipu se mračna roztrhají a je vidět nádherná rozkvetlá krajina a velryba odlétá pryč.Papercut

Rok: Duben 2001
Album: Hybrid Theory
Režie: Nathan Cox & Joe Hahn

Video bylo původně určené pro Velkou Británii, ale hned se dostalo do celého světa. V klipu vidíme skupinu přícházet do plesnivého a moly prožraného pokoje, kde se usadí a začnou hrát. Jedná se o jakýsi strašidelný pokoj, protože se v něm hýbou věci, které by se hýbat neměli a všechno dostává jakýsi strašidelný nádech. V prostřizích je vidět ještě druhý pokoj s jakousi zahalenou postavou, která se snaží dostat ven. Z pokoje přilétá ke kapele hmyz, vážky a podobný bordel.Crawling

Rok: Duben 2001
Album: Hybrid Theory
Režie: Bratří Strausové

V pořadí druhý klip k debutovému albu Linkin Park, se soustředí na problémy jedné mladé dívky (hraje ji Katelyn Rosaasen). Dívka je zneužívána svým otcem a uzavírá se do vlastního světa, kde chce uprchnout problémům a pošklebkům druhých. Skupina zatím hraje v ledové mísnosti, která symbolizuje onu beznaděj. Chester jako by děvče uklidňoval a její sevět se nějak propojí s tím ledovým, ve kterém kapela hraje. Dívka se postupně dává do hromady a její stav se lepší a led se rozpouští. Zajímavostí je, že Linkin Park původně chtěli, aby video mělo špatný konec, ale nakonec přes domluvu se studiem, má klip závěr o něco optimističtější.One Step Closer

Rok: Září 2000
Album: Hybrid Theory
Režie: Gregory Dark

První videoklip Linkin Park vůbec, se odehrává v podzemí, možná v tunelu metra. Dívka s chlapcem sledují muže v kutně a kápi, který vchází dolů do tunelu, kde cvičí, skáčou a létají ninjové, a kde samozřejmě hraje i skupina. Zajímavostí je, že se v tomto klipu neobjevil baskytarysta Phoenix Farrell, který byl v té době ještě na turné se svou původní kapelou. Linkin Park se po natočení klipu vyjádřili, že se jim v podzemním tunelu špatně dýchalo a byli hodně rádi, že je natáčení konečně za nimi.


"Nyní jsem se stal Smrtí, ničitelem světů."

- Robert J. Oppenheimer

Přihlašovací jméno
Heslo
Pamatovat si mě

? | Registrovat
Share |
© LinkinPark.cz
Optimalizováno pro Mozilla Firefox & Opera
...
Nová kůže
Stará kůže

Linkin Park na internetu

numbTV
F4c3B00k!
Google+